Πανσερραϊκός-Λεβαδειακός 2-2: Οι «πράσινοι» απάντησαν κι έσωσαν τον βαθμό

Ματσάρα στις Σέρρες με τον Πανσερραϊκό να χάνει μέσα από τα χέρια του την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0, αλλά ο Λεβαδειακός έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο μέρος και πήρε την ισοπαλία (2-2) σε ένα δραματικό ματς στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών.

Εξαιρετικό ματς στις Σέρρες, με τέσσερα γκολ και αρκετές φάσεις, με τις δυο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο και να παίρνουν από έναν βαθμό με το τελικό 2-2.

Oι συνθέσεις:

Πανσερραϊκός: Γκουγκεσασβίλι, Πεταυράκης, Κουτσογούλας (83′ Δεληγιαννίδης), Μπέργκστρομ, Φαρές (63′ Ντέιβιντσον), Στάικος, Λιάσος, Σαλαζάρ (63′ Τέρζιτς), Ντέλετιτς, Τομάς (72′ Χατζηστραβός), Μπετανκόρ (72′ Γκίγκιτς).

Λεβαδειακός: Γκαραβέλης, Τσάπρας, Παπαδόπουλος (75′ Γιαννιώτας), Λιάγκας, Βήχος, Μορέιρα, Τσοκάι (75′ Κωστή), Πεντρόσο (75′ Κάσσος), Μπάλτσι, Γιοκέ (31′ Ζίνι), Όζμπολτ (63′ Ρομό).