Καραπαπάς: «Ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος - Μέτρησε αντικανονικό γκολ της ΑΕΚ και δεν αποβλήθηκε παίχτης της»

Για την διαιτησία των Φωτιά και Παπαδόπουλου στο παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Βόλο, αναφέρθηκε μέσω αναρτήσεως ο Κώστας Καραπαπάς.

Μαινόμενος κατά του διαιτητή και του VAR της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Βόλο, εμφανίστηκε μέσω αναρτήσεων στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ο Κώστας Καραπαπάς.

Αρχικά, ο εκ των αντιπροέδρων του Ολυμπιακού, ανέβασε φωτογραφία από το πρώτο γκολ της ΑΕΚ, σχολιάζοντας το εμφανέστατο επιθετικό φάουλ που έχει προηγηθεί της κεφαλιάς του Πιερό.

Εν συνεχεία, σχολίασε την συνολική διαιτησία του πρώτου ημιχρόνου και τις αποφάσεις των διαιτητών, οι οποίες, όπως έγραψε, αντί να έχουν το παιχνίδι στο 0-0 ημίχρονο και την ΑΕΚ με δέκα παίχτες, είχαν την αναμέτρηση στο 1-0 και τους γηπεδούχους πλήρεις.

Δείτε την ανάρτηση:

«Για να καταλάβουμε τώρα: 45 λεπτά αγώνας.

Στο 22’ αντί να ακυρωθεί το γκολ και να πάρει κίτρινη κάρτα ο επιθετικός της ΑΕΚ, μετράει ένα αντικανονικό γκολ!

Αντί να φορτωθεί κίτρινη ο Σιμάνκσι για τις αγκωνιές, ξανά «play» από τον διαιτητή.

Και στο τέλος του ημιχρόνου ο επιθετικός της ΑΕΚ κάνει λαβή σούμο και γονατιά για κόκκινη κάρτα απευθείας, αλλά ο Φωτιάς δίνει κίτρινη. Αν είχε πάρει την πρώτη θα ήταν ΚΟΚΚΙΝΗ. Αλλά δεν χρειαζόταν η πρώτη. Είναι ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΚΟΚΚΙΝΗ η φάση! Και τον φωνάζει ο VAR να εξετάσει κόκκινη. Το βλέπει το… σούμο και αποφασίζει να σφυρίξει… λήξη ημιχρόνου!

Αντί δηλαδή να είναι 0-0 και οι γηπεδούχοι με παίκτη λιγότερο, ξεκινάνε το β’ ημίχρονο με 1-0 και έντεκα παίκτες. ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣΗ, ΤΟΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ;».