Κώστας Φορτούνης: Πέτυχε το πρώτο του γκολ με την Αλ Καλίτζ

Ο Κώστας Φορτούνης πέτυχε το πρώτο του γκολ με τα χρώματα της Αλ Καλίτζ, στέλνοντας το ματς στην παράταση με την ομάδα του να ηττάται 5-2 και να αποκλείεται απο το Kings Cup.

Ο Κώστας Φορτούνης πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Αλ Καλίτζ. Ο πρώην άσσος του Ολυμπιακού πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης με την Αλ Ταέ για το Kings Cup και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2 απο το σημείο του πέναλτι στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί η ομάδα του Γιώργου Δώνη δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 5-2.

Στο 63ο λεπτό πέρασε στο παιχνίδι και ο έτερος Έλληνας παίκτης της Αλ Καλίτζ, Δημήτρης Κουρμπέλης, ενώ η ομάδα των τριών Ελλήνων τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες μετά απο αποβολή του τερματοφύλακα της Ιμπραχίμ Σέχιτς στο 58ο λεπτό.