Κηφισιά-Λαμία: Ο Αντράντε που έπαιξε τερματοφύλακας και το... παράδοξο της έκτης αλλαγής

Σπάνιο… φαινόμενο στον αγώνα Κηφισιά-Λαμία, μετά την αποβολή του Ρατόν.

Ένα από τα… ενδιαφέροντα και σπάνια παράδοξα συνέβη – ή μάλλον παραλίγο να συμβεί – στο παιχίδι της Κηφισιάς με τη Λαμία (1-0) για το Κύπελλο Ελλάδος.

Στο 89ο λεπτό, ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Αλβάρο Ρατόν, είδε τον διαιτητή να του βγάζει την κόκκινη κάρτα. Ο Μαρίνος Σατσιάς και η Λαμία, όμως, είχαν ολοκληρώσει τις πέντε αλλαγές και έτσι ο – αμυντικός – Αντράντε, αναγκάστηκε να βάλει γάντια και να υπερασπιστεί την εστία της ομάδας του.

Αυτό, όμως, δε θα συνέβαινε για περισσότερα από τα λίγα λεπτά των καθυστερήσεων, ακόμα κι αν η Λαμία έστελνε το παιχνίδι στην παράταση. Σε αυτή την περίπτωση, οι Φθιωτοί θα μπορούσαν να βάλουν τον αναπληρωματικό τους γκολκίπερ, αφού θα είχαν δικαίωμα για μία έκτη – εξτρά – αλλαγή.

Αυτό, βέβαια, δε συνέβη, και το γκολ του Μάναλη στάθηκε αρκετό για την ομάδα του Σεμπάστιαν Λέτο, η οποία πήρε το εισιτήριο για τους «16» με 1-0.