Σαουδική Αραβία: Η Αλ Ιτιχάντ νίκησε 4-1 την Αλ Καλίτζ των βασικών Φορτούνη και Κουρμπέλη

Εμφατική νίκη με ανατροπή για την Αλ Ιτιχάντ του Καρίμ Μπενζεμά απέναντι στην ομάδα των Φορτούνη και Κουρμπέλη…

Ξεκίνησαν στο αρχικό σχήμα, είδαν την ομάδα τους να προηγείται στο τέταρτο, μόλις, λεπτό, όμως εν τέλει γνώρισαν την ήττα με 4-1 από την Αλ Ιτιχάντ οι Κώστας Φορτούνης και Δημήτρης Κουρμπέλης.

Η Αλ Καλίτζ του Γιώργου Δώνη πήρε νωρίς προβάδισμα με τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Νάρεϊ, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει για όλο το 90λεπτό. Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς δεύτερο γκολ, όμως το γκολ του Μπενζεμά στο 49′ άνοιξε… τον χορό. Ο Αουάρ έκανε το 2-1 με κεφαλιά, ο Μπέργκβαϊν διπλασίασε το προβάδισμα της Αλ Ιτιχάντ και ο Αλ Γκαμντί έγραψε το τελικό 4-1.

Να σημειωθεί ότι Κουρμπέλης δε βγήκε ποτέ από την ενδεκάδα και ο Κώστας Φορτούνης αντικαταστάθηκε στο 73′.