Ντoμινίκ Κοτάρσκι: «Αποχώρησε με ενοχλήσεις ο πορτιέρε του ΠΑΟΚ»

Εκτός των επερχόμενων αναμετρήσεων με Σκωτία και Πολωνία τίθεται ο Ντομινίκ Κοτάρσκι με τον Ζλάτκο Ντάλιτς να στερείται των υπηρεσιών του.

Σύμφωνα με κροατικά ΜΜΕ ο Ντομινίκ Κοτάρσκι αποχώρησε από την σημερινή προπόνηση της εθνικής του με ενοχλήσεις στην πλάτη και αυτομάτως τίθεται εκτός πλάνων του Ντάλιτς για τις αναμετρήσεις της Κροατίας με Σκωτία και Πολωνία.

Τα κροατικά ΜΜΕ αναφέρουν χαρακτηριστικά:

«Ο τερματοφύλακας της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου της Κροατίας και του ΠΑΟΚ, Ντομινίκ Κοτάρσκι, θα χάσει τους επερχόμενους αγώνες του Nations League με τη Σκωτία και την Πολωνία λόγω πόνου στην πλάτη. Ως εκ τούτου, ο Ζλάτκο Ντάλιτς ενεργοποίησε τον Λάμπροβιτς, ο οποίος θα ενταχθεί στην εθνική ομάδα την Παρασκευή και θα κάνει επίσημη προπόνηση με την εθνική ομάδα στο Maksimir πριν από τον αγώνα του Nations League εναντίον της Σκωτίας στο Ζάγκρεμπ, όπως ανακοίνωσε η κροατική ομοσπονδία ποδοσφαίρου. Ο Λάμπροβιτς έχει κάνει μία εμφάνιση για λογαριασμό της εθνικής Κροατίας μέχρι στιγμής. Έκανε το ντεμπούτο του εναντίον της Αιγύπτου στο ACUD Cup στο Κάιρο τον Μάρτιο του τρέχοντος έτους, όταν υπερασπίστηκε τα δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο σε μια νίκη 4-2. Στο δεύτερο ημίχρονο κάτω από τα γκολπόστ βρέθηκε ο Κοτάρσκι, ο οποίος έκανε επίσης το ντεμπούτο του με την Κροατία».