BUNDESLIGA: Πρώτη νίκη για Άουγκσμπουργκ, ισοπαλίες για Μάιντζ και Χοφενχάιμ

Η Άουγκσμπουργκ πήρε μία πολύ δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Γκλάντμπαχ, ενώ Μάιντζ – Φράιμπουργκ και Αρμίνια Μπίλεφελντ – Χοφενχάιμ έμειναν στο 0-0, για την πέμπτη αγωνιστική της Bundesliga.

Η Bundesliga έχει μπει στην πέμπτη αγωνιστική, με την Μπάγερν Μονάχου πριν από λίγο να ισοπεδώνει την Μπόχουμ (7-0). Ωστόσο, δεν ήταν η ίδια εικόνα και στα υπόλοιπα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

Πιο συγκεκριμένα Αρμίνια Μπίλεφελντ και Χοφενχάιμ έμειναν στο 0-0. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να είχαν την πλειονότητα των φάσεων, κάνοντας 16 σουτ στην αναμέτρηση, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν τον στόχο και έτσι η Αρμίνια «έκλεψε» τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο ίδιο μοτίβο ήταν και ο αγώνας ΜάιντζΦράιμπουργκ, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να σημειώσουν κάποιο γκολ και έτσι αμφότερες μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Τέλος, η Άουγκσμπουργκ έκανε την έκπληξη, καθώς νίκησε την Γκλάντμπαχ με 1-0, καθώς ο Νιντερλέχνερ βρήκε δίχτυα στο 80ο λεπτό. Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να πίεσαν ασφυκτικά την Άουγκσμπουργκ, αλλά τελικά δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν στα τελευταία λεπτά και έτσι οι γηπεδούχοι σημείωσαν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Bundesliga.