Πανιώνιος - Αιγάλεω 2-0: Νίκη και κορυφή για τον «Ιστορικό»

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Πανιώνιος επιβλήθηκε με 2-0 του Αιγάλεω και συγκατοικεί στην κορυφή της Super League 2 μαζί με την Κηφισιά.

Σε ένα ντέρμπι από τα παλιά, Πανιώνιος και Αιγάλεω αναμετρήθηκαν στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, με τους γηπεδούχους να επιβεβαιώνουν την ταμπέλα του φαβορί, να επικρατούν με 2-0 και να σκαρφαλώνουν στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου συγκατοικούν με την Κηφισιά, έχοντας αμφότερες από δέκα πόντους μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη, κατάφερε για ένα ακόμη παιχνίδι να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της, με τον τερματοφύλακα Νίκο Γιαννακόπουλο να μετράει 7 clean sheet (4 για το πρωτάθλημα και 3 για το κύπελλο).

Το σκορ άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Πότσι, μετά από ασίστ του Κολοβού κι ενώ οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες.

Παρόμοια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Πανιώνιο να… καθαρίζει το ματς στο 85ο λεπτό, με όμορφο τελείωμα του Γεμιστού, μετά από εξαιρετική τελική πάσα του Χριστόπουλου.