LA LIGA: Ονειρεμένη επιστροφή του Φαλκάο - Προβληματίζει η Έλτσε

Εξαιρετικό ήταν το ντεμπούτο του Φαλκάο με την φανέλα της Ράγιο, πετυχαίνοντας γκολ μόλις λίγα λεπτά μετά την εισόδό του στον αγωνιστικό χώρο

Μπορεί το ματς ανάμεσα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και την Αθλέτικ Μπιλμπάο να έληξε με λευκη ισοπαλία, ωστόσο τα υπολοιπα ματς της La Liga επεφύλασσαν αρκετά γκολ.

Η Ράγιο Βαγιεκάνο επικράτησε της Χετάφε με σκορ 3-0, με τον Φαλκάο να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής, ο οποίος στα ντεμπούτο του με την φανέλα χρειάστηκε μόνο 11 λεπτά για αν σκοράρει. Από την άλλη, η ομάδα του Μίτσελ συνεχίζει το αρνητικό της ρεκόρ, μετρώντας πέντε ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 από πέναλτι του Τρέχο. Η είσοδος ωστόσο έδωσε άλλη…πνοή στο ματς. Ο Σις έκανε το 2-0 στο 78ο λεπτό, ενώ 11 λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, ο «τίγρης» διαμόρφωσε το 3-0.

Από την άλλη, Έλτσε και Λεβάντε ήρθαν ισόπαλες 1-1, με αμφότερες τις ομάδες να προβληματίζουν με τις εμφανίσεις τους. Η Έλτσε μετρά μόλις μία νίκη σε 5 παιχνίδια, ενώ η Λεβάντε δεν έχει αποσπάσει κανένα θερικό αποτέλεσμα και παραμένει στην 14η θέση της βαθμολογίας.