Έσπασε το ρεκόρ του Μάρκο Πάντελιτς
![](https://sportday.gr/images/2021/09/21/51c16b0e-ea62-422d-809b-4997149bbefb_5379422-960x639.jpg)
Ο 39χρονος Πορτογάλος στόπερ ξεκίνησε ήδη να γράφει ιστορία κατά την επιστροφή του στα ελληνικά γήπεδα.
Η επανεμφάνιση του Μπρούνο Άλβες στην Super League με τα χρώματα του Απόλλωνα Σμύρνης στο Κυριακάτικο παιχνίδι κόντρα στον Βόλο (19/09) είχε ιστορικό χαρακτήρα.
Ο 39χρονος Πορτογάλος στόπερ ξεκίνησε βασικός και έγινε ο παίκτης με την μεγαλύτερη χρονική απόσταση μεταξύ δύο εμφανίσεών του στην Super League, αφού η τελευταία συμμετοχή ήταν στις 25/05/2005 με την φανέλα της ΑΕΚ σε εντός έδρας παιχνίδι με τον Απόλλων Καλαμαριάς, ήτοι πριν 16 χρόνια, 3 μήνες και 25 ημέρες.
Ο προηγούμενος κάτοχος του ρεκόρ ήταν ο Μάρκο Πάντελιτς του Ολυμπιακού. Η τελευταία του εμφάνιση με τον Ηρακλή σε σχέση με την πρώτη του εμφάνιση με τους «ερυθρολεύκους» όταν επέστρεψε, απείχε 14 χρόνια, 7 μήνες και 14 μέρες.
View this post on Instagram
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
- Παναθηναϊκός-Μπότεφ 2-1: Η γκάφα του Βιλένα «έσβησε» το πλεονέκτημα και το VAR τον έσωσε από το κάζο
- ΠΑΟΚ: Το deja vu της προετοιμασίας και η μαλλιασμένη γλώσσα του Λουτσέσκου
- Αγγελόπουλοι για Σλούκα: «Δηλώσεις εκτός λογικής - Πίστευα θα ζητήσει συγγνώμη»
- Ολυμπιακός Μεταγραφές: Πλησιάζει ο Βέλντε
- ΕΡΤ Παρίσι 2024: Η παραδοχή, οι δικαιολογίες και οι αυθαιρεσίες Χατζηγεωργίου που δεν σβήνουν!