Ακόμη μία πεντάρα από τους «πράσινους»

Το «τριφύλλι» διέλυσε με 5-0 την ομάδα του Περιστερίου στην έδρα του με τον Ναλιτζή να είναι και πάλι πρωταγωνιστής, αυτή τη φορά πετυχαίνοντας ντοπιέτα.

Ακόμη μία εντυπωσιακή εμφάνιση από την Κ17 του Παναθηναϊκού που έριξε δεύτερη σερί πεντάρα, αφού μετά τον Πανιώνιο, «φιλοδώρησε» με πέντε γκολ και τον Ατρόμητο εντός έδρας.

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό στο «Γ.Καλαφάτης» με σουτ του Νικολετόπουλου από κοντινή απόσταση. Ο Ναλιτζής διπλασίασε τα τέρματα του «τριφυλλιού» με τελείωμα μέσα από την περιοχή στο 19′ ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Νότας έκανε τρία τα τέρματα των «πρασίνων» με διαγώνιο σουτ του Νότα.

Ο Ναλιτζής «χτύπησε» και πάλι στο 40′ και έκανε το 4-0 για τον Παναθηναϊκό πριν βγει το ημίχρονο. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Λάζαρης από ασίστ του Νότα στο 55ο λεπτό.

Να σημειωθεί ότι ο Ατρόμητος έχασε πέναλτι λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρος με τον Αμπαρτζίδη, το οποίο απόκρουσε ο Παπανικολόπουλος.

Έτσι, το «τριφύλλι» βρίσκεται στην πρώτη θέση του πρώτου ομίλου στην Super League K17 στην 3η αγωνιστική μαζί με την ΑΕΚ και τον Ολυμπιακός, με τις τρεις ομάδες να έχουν από έναν αγώνα λιγότερο λόγω ρεπό.

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Χασανάγκο (62′ Γεωργουλάκης), Κάτρης (71′ Βαγιαννίδης), Πιτσώτης, Νικολετόπουλος (62′ Δάμης), Νότας, Λάζαρης, Σπαθάρης (71′ Ορμενάι), Ρομάνο (71′ Κανάκης), Ναλιτζής.

Ατρόμητος: Σταυριανάκος, Σκλάβος, Μπέης, Κορομηλάς, Σταυρόπουλος, Πούλος, Πιζάνιας, Κουμπάρος, Τσαγγάρης, Αμπαρτζίδης, Μπέκος.