EREDIVISIE: Λημνιός εναντίον Παυλίδη - Χατζηδιάκου σημειώσατε 1

Σπουδαία νίκη (3-1) πανηγύρισε η Τβέντε απέναντι στην Άλκμααρ, με τον Δημήτρη Λημνιό να βάζει το κερασάκι στην τούρτα, με εκπληκτικό γκολ στις καθυστερήσεις.

Τα νικηφόρα αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών συνέχισε η Τβέντε του Δημήτρη Λημνιού, καθώς κέρδισε εντός έδρας την Άλκμααρ των Χατζηδιάκο και Παυλίδη με 3-1 στην έδρα της, με τον πρώην μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ να βρίσκει δίχτυα, ύστερα από 18 μήνες.

Με τη νίκη αυτή η Τβέντε έφτασε τους 10 βαθμούς σε 6 αγώνες και τα 3 σερί νικηφόρα αποτελέσματα, από την άλλη η Άλκμααρ συνέχισε να απογοητεύει, μένοντας στους 3 βαθμούς σε 5 αγωνιστικές, ενώ έχει και 3 σερί ήττες, έχοντας δεχθεί μάλιστα 9 γκολ σε αυτές τις 3 αναμετρήσεις.

Στην αναμέτρηση, η Τβέντε μπορεί να μην είχε την κατοχή, είχε όμως τις φάσεις και αφού κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 1ο λεπτό, αύξησε γρήγορα και στο 17’ την διαφορά στα 2 γκολ. Η Άλκμααρ, παρότι βρήκε γκολ πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό, δεν κατάφερε να γυρίσει το ματς, το οποίο και «έληξε» στο 90+1 με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή ο Λημνιός, βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα.

*Το γκολ του Λημνιού στο 10:32