ΤΖΕΝΟΑ - ΒΕΡΟΝΑ 3-3: Ματσάρα!

Το γύρισαν οι γηπεδούχοι από το 0-2, αλλά οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις…

Τρομερό ματς έγινε ανάμεσα σε Τζένοα και Βερόνα, για την 6η αγωνιστική της Serie A. Μέσα σε 14 λεπτά σημειώθηκαν πέντε γκολ και ήρθαν τα… πάνω κάτω στην αναμέτρηση!

Ένα ματς το οποίο παρακολούθησαν από κοντά οι νέοι ιδιοκτήτες της Τζένοα, με τους Αμερικάνους να βλέπουν την ομορφιά του ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 8′ έκαναν το 0-1 με τον Σιμεόνε, ενώ επίσης νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, στο 49′, σημείωσαν το 0-2 με την εκτέλεση πέναλτι του Μπάρακ.

Η Τζένοα όμως δεν ήταν αποφασισμένη να παρατήσει τον αγώνα. Στο 77′ ο Κρισίτο μείωσε σε 1-2 με πέναλτι, ενώ ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά μετά ισοφάρισε σε 2-2!

Και στο 85′ ο Ντέστρο με ωραία ατομική ενέργεια έκανε την ανατροπή, σημειώνοντας το 3-2!

Το ματς όμως δεν είχε τελειώσει…

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Βερόνα βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και ο Κάλινιτς διαμόρφωσε το τελικό 3-3, σε ένα ματς το οποίο κανείς δεν ήθελε να τελειώσει με αυτήν την εξέλιξη που είχε!

Τζένοα: Σιρίγκου, Καμπιάσο (46′ Πάντεφ), Μπιράστσι (64′ Γκιγκλιόνε), Μαξίμοβιτς (54′ Μπάνι), Κρισίτο, Ροβέλα, Μπαντέλι, Φάρες, Μελεγκόνι (46′ Μπεχράμι), Καλόν (58′ Εκουμπάν), Ντέστρο.

Βερόνα: Μοντίπο, Κασάλε, Γκάντερ, Νταβίντοβιστς, Λάζοβιτς (46′ Σουτάλο), Ίλιτς, Ταμέζε (66” Μπέσα), Φαραόνι (74′ Μανιάνι), Μπάρακ, Σιμεόνε (8′ λ.τρ. Σιμεόνε), Λαζανά (83′ Καπράρι).