ΣΙΜΟΝΕ ΙΝΤΖΑΓΚΙ: «Δική μου απόφαση να εκτελέσει το πέναλτι ο Ντιμάρκο»

O 23χρονος αριστερός μπακ αστόχησε από την άσπρη βούλα στο 85′ και η Ίντερ έχασε την ευκαιρία να πάρει τους 3 βαθμούς κόντρα στην Αταλάντα, που απέσπασε ισοπαλία με 2-2 στο «Σαν Σίρο».

Η Ίντερ απώλεσε δύο βαθμούς κόντρα στην Αταλάντα, μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έληξε ισόπαλο με 2-2. Ο Σιμόνε Ιντζάγκι, μίλησε μετά το τέλος της αναμέτρησης στο DAZN:

«Ήταν ένας πολύ συναρπαστικός αγώνας, μας μένει ωστόσο η πικρία για το δεύτερο ημίχρονο και τις ευκαιρίες που είχαμε, αξίζαμε κάτι παραπάνω. Αποσυνδεθήκαμε μετά το πέναλτι, αλλά είδαμε μια εξαιρετική Ίντερ απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα. Πρέπει να συνεχίσουμε έτσι, ο Βεσίνο, ο Σάντσες και ο Ντάμφρις μπήκαν καλά, αλλά δεν ξεχνάω τον Ντ’ Αμπρόσιο και τον Γκαλιαρντίνι που είχαν προβλήματα αλλά επιστρέφουν. Χρειαζόμαστε όλους τους παίκτες», πρόσθεσε ο προπονητής των «νερατζούρι», σε δηλώσεις του στο DAZN, και συμπλήρωσε:

«Γιατί εκτέλεσε ο Ντιμάρκο το πέναλτι; Η απόφαση ήταν δική μου, σήμερα το πρωί δοκίμασαν ο Τσαλχάνογλου και ο Λαουτάρο, αλλά δεν ήταν στο γήπεδο, είχα τον Πέρισιτς και τον Ντιμάρκο, που μου φάνηκε πιο φρέσκος. Λυπάμαι γιατί το άξιζε μετά από ένα υπέροχο ξεκίνημα στη σεζόν. Ο Μπαρέλα; Παίζει σε αυτά τα επίπεδα για μερικά χρόνια, δεν με εξέπληξε, περίμενα έναν σύγχρονο και ολοκληρωμένο χαφ που, ωστόσο, πρέπει να συνεχίσει να βελτιώνεται. Είναι χαρά για έναν προπονητή να βλέπει παίκτες να έρχονται από τον πάγκο με αυτή την απόδοση και να κάνουν τη διαφορά. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλό. Τα πήγαμε πολύ καλά στο πρώτο 25λεπτο, μετά η Αταλάντα ήταν πιο δυνατή στο υπόλοιπο ημίχρονο. Είμαστε απογοητευμένοι για το δεύτερο ημίχρονο, καθώς ο Μούσο έκανε μερικές υπέροχες αποκρούσεις και είχαμε επίσης το πέναλτι, οπότε πιστεύουμε ότι αξίζαμε κάτι παραπάνω».