ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ19: Τεσσάρα στον Βόλο ΝΠΣ με χατ-τρικ Μπιλάλ

Οι «πράσινοι» έφτασαν στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα της Super League Κ19 κερδίζοντας εύκολα με 4-0 την ομάδας της Μαγνησίας χάρη σε μεγάλη εμφάνιση του Μπιλάλ.

Σ’ έναν υγιεινό… περίπατο μετέτρεψε η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού τον αγώνα με τον Βόλο ΝΠΣ για την 4η αγωνιστική της Super League Κ19, αφού οι νεαροί του «τριφυλλιού» επικράτησαν με 4-0 στο «Γ.Καλαφάτης». Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπιλάλ, που πέτυχε χατ τρικ.

Η ομάδδα του Βαγγέλη Σάμιου άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τον Αιγύπτιο, που ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Καλοσκάμης. Στο 38′ ο Φρόκος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με κεφαλιά μετά από σέντρα του Συμεωνίδη. Στο 44ο λεπτό ένας συνδυασμός των Καλοσκάμη, Φρόκου και Μπιλάλ έφερε κι ένα τρίτο γκολ για τον Παναθηναϊκό, που πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με προβάδισμα τριών γκολ. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 55′ ο Μπιλάλ από ασίστ του Καλού, φτάνοντας έτσι σε χατ τρικ.

Έτσι, οι «πράσινοι» βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω μόνο από τον Ατρόμητο, ο οποίος κέρδισε το Σάββατο (25/09) τον Άρη με 4-0 και έκανε το 4/4 έχοντας τρεις βαθμούς παραπάνω από το «τριφύλλι».

Παναθηναϊκός: Λίλο, Ζαφείρης, Παυλάκης, Καρνέσης, Προδρομίτης, Φρόκου (71′ Πορφυρόπουλος), Καλός, Συμεωνίδης (71′ Κωστόπουλος), Μπιλάλ (59′ Νταμπίζας), Κυριόπουλος (59′ Τόρρα), Καλοσκάμης (59′ Ψύλλας).