Πέρασαν με 2-1 από την Νεάπολη κι έκαναν το 3/3

Η Κ17 του «τριφυλλιού» δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά κατόρθωσε να αποδράσει από την έδρα του Ιωνικού κερδίζοντας με 2-1 χάρη σε τρομερό γκολ του Νότα.

Ο Παναθηναϊκός Κ17 τα βρήκε… σκούρα απέναντι στον Ιωνικό στην Νεάπολη, αλλά κατόρθωσε τελικά να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας με 2-1, κάνοντας το 3/3 και «συγκατοικώντας» έτσι με τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League Κ17.

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με κεφαλιά του συνήθη υπόπτου Ναλιτζή έπειτα από σέντρα του Βαγιαννίδη. Στο 59′ ο Ιωνικός κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Διαμαντόπουλος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παπανικολόπουλου, που απόκρουσε την εκτέλεσή του. Όμως, η ομάδα της Νίκαιας δεν τα παράτησε και βρήκε την λύση τελικά με το γκολ του Μούσσα

Το «τριφύλλι» άρχισε να… ανεβάζει και πάλι στροφές ψάχνοντας το γκολ που θα του έδινε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Αυτό ήρθε τελικά στο 71ο λεπτό μετά από ένα εκπληκτικό σουτ του Νότα, που έστειλε την μπάλα στο… παραθυράκι της εστίας του Χατσαριάν διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 και δίνοντας τη νίκη στον Παναθηναϊκό.

Ιωνικός: Χατσαριάν, Λεσάι, Νιτσόγλου, Ευθυμιάδης, Καραμπάγιας, Κικίδης, Διαμαντόπουλος, Φαλάδος, Ντόβας, Μούσσας, Τσινάρης.

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Χασανάγκο (72′ Τόμπρας), Κάτρης, Πιτσώτης, Νικολετόπουλος, Νότας, Λάζαρης (72′ Παπατριανταφύλλου), Ναλιτζής (72′ Σταγάκης), Βαγιαννίδης (46′ Σπαθάρης), Γεωργουλάκης (63′ Ρομάνο).