ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ - ΜΠΡΑΪΤΟΝ 1-1: Από ένα σε κάθε... τέλος!

Ισοφάρισε την Κρίσταλ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων…

Τον εκτός έδρας βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, κατάφερε να πάρει η Μπράιτον στο ματς με την Κρίσταλ Πάλας! Η Μπράιτον μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 1-1, συνεχίζοντας να εντυπωσιάζει στην Premier League, διότι έχει 13 βαθμούς, όσους έχει και η Μάντσεστερ Σίτι στη δεύτερη θέση!

Η Κρίσταλ Πάλας στο πρώτο ημίχρονο μπόρεσε να προηγηθεί με την εκτέλεση πέναλτι του Ζαχά, κάνοντας το 1-0 στο 45+2′.

Όμως η Μπράιτον την… πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 90+5′, με το γκολ του Μαουπάι, ο οποίος «κρέμασε» τον τερματοφύλακα σε τετ α τετ που βγήκε!

Κρίσταλ Πάλας: Γκουαϊτά, Βαρντ, Άντερσεν, Γκουεϊ, Μίτσελ, ΜακΆρθουρ, Μιλιβόγιεβιτς (72′ Μπεντεκέ), Γκάλαχερ, Ζαχά, Έντουαρντ (72′ Κουγιατέ), Αγιού (86′ Σλουπ).

Μπράιτον: Σάντσεζ, Μπερν (46′ Αλθάτε), Ντανκ, Ντάφι, Βέλτμαν, Γκρος, Λαλάνα, Κουκουρέλα, Τροσάρντ, Μαουπάι, Γουέλμπεκ (76′ Κόνολι).