SUPER LIG: Οπαδός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκε φραστικά στον Μπακασέτα

Το παιχνίδι της Καϊσέρισπορ με την Τραμπζονσπόρ διεκόπη προσωρινά, όταν οπαδός των γηπεδούχων μπήκε στο γήπεδο και κατευθύνθηκε στον Έλληνα μέσα προβαίνοντας σε φραστική επίθεση.

Ο Τάσος Μπακασέτας έκανε μία τρομερή εμφάνιση απέναντι στην Καϊσέρισπορ οδηγώντας την Τραμπζονσπόρ σε ακόμη μία εκτός έδρας νίκη με 2-1, όμως η μεγαλοπρεπής αυτή εμφάνιση του Έλληνα ποδοσφαιριστή σημαδεύτηκε από ένα ασυνήθιστο συμβάν.

Ένας Τούρκος οπαδός των γηπεδούχων μπούκαρε στον αγωνιστικό χώρο στο 44ο λεπτό και κατευθύνθηκε προς τον Έλληνα παίκτη προβαίνοντας σε φραστική επίθεση.

Η ασφάλεια του γηπέδου απομάκρυνε γρήγορα τον νεαρό και το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.

Ο Τάσος Μπακασέτας είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα του στο 12ο λεπτό με υπέροχο σουτ ενώ στο 60′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1, που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του στην έδρα της Καϊσέρισπορ.

Βασικός αγωνίστηκε για την ομάδα της Τραπεζούντας και ο Δημήτρης Σιώπης, που αντίκρισε και κίτρινη στο 35′ και αντικαταστάθηκε στο 56′ από τον Τρόντσεν. Ο Δημήτρης Κολοβέτσιος πήρε κι αυτός φανέλα βασικού για την Καϊσέρισπορ