Το 4/4 για το «τριφύλλι» απέναντι στον Απόλλωνα

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη επικράτησε με 3-0 του Απόλλωνα σε παιχνίδια για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Κ17.

Ο Παναθηναϊκός Κ17 έφτασε σε ακόμα μία νίκη, την τέταρτή του σε ισάριθμα παιχνίδια, κερδίζοντας με 3-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης στο «Γ.Καλαφάτης» και εκμεταλλευόμενος την χθεσινή ισοπαλία μεταξύ ΑΕΚ και Ολυμπιακού έμεινε μόνος του στην κορυφή.

Το «τριφύλλι» καθάρισε την… μπουγάδα από το πρώτο κιόλας μέρος του αγώνα. Στο 5ο λεπτό ο Ναλιτζής έβγαλε την ασίστ στον Ρομάνο κι εκείνος άνοιξε το σκορ. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Ορμενάι έγινε κάτοχος της μπάλας εντός της περιοχής, μετά από εκτέλεση κόρνερ, και με ωραίο σουτ «έγραψε» το 2-0. Στο 28′ ο Λάζαρης πήρε ωραία πάσα από τον Νικολετόπουλου και σκόραρε για το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Χασανάγκο (60′ Διαμαντής), Φικάι, Πιτσώτης, Νικολετόπουλος, Λάζαρης (60′ Παπατριανταφύλλου), Ορμενάι, Νότας (75′ Σταγάκης), Ρομάνο (60′ Τόμπρας), Ναλιτζής (75′ Καραγκούνης).

Απόλλων: Νικολούδης, Ρουμελιώτης, Αλεφραγκής, Φυτσίλης, Παπαδόπουλος, Δόριζας, Γκουτζιούπας, Σοφούλης, Κωσταδήμας, Στεφάνου, Τζαβάρας.