ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γκολάρα ο Γκάρι, νίκη το Πράσινο Ακρωτήρι

Με δεξί σουτ στις καθυστερήσεις ο Ροντρίγκες διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ του Πράσινου Ακρωτηρίου κόντρα στη Λιβερία.

Με μια γκολάρα του Γκάρι Ροντρίγκες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων το Πράσινο Ακρωτήρι κέρδισε 2-1 τη Λιβερία για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Η τελευταία χρονικά μεταγραφή του Ολυμπιακού χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με ένα απίθανο δεξί σουτ εκτός περιοχής που αιφνιδίασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Όπως θα δείτε στο παρακάτω βίντεο (σ.σ.: μεταδόθηκε live όλος ο αγώνας μέσω του καναλιού της FIFA στο youtube) ο άνθρωπος που έκανε την περιγραφή χαρακτήρισε screamer το γκολ. Είναι μια έκφραση για γκολ που μπαίνουν με μακρινά σουτ και εντυπωσιάζουν τον κόσμο.

Δεν χωράει αμφιβολία πως για τον Γκάρι η συμμετοχή με την εθνική είναι θετική αφού έχει ανάγκη αγώνες για να πάρει ρυθμό και να βοηθήσει τον Ολυμπιακό.

Δείτε την γκολάρα του ερυθρόλευκου άσου (πατώντας στην ένδειξη παρακολουθείστε στο YouTube) στο 2.08.40 του βίντεο: