Πρώτη ήττα για το «τριφύλλι» με 4-2 από τον ΟΦΗ

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα Κ19 με 4-2 από τον ΟΦΗ κι έμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το «τριφύλλι» υπέστη την πρώτη απώλεια βαθμών για την φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Super League Κ17, αφού έχασε με 4-2 στην Κρήτη από τον ΟΦΗ.

Οι «πράσινοι» έμειναν πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Φαϊτάκη (25′) και Κώττη (45′). Στο δεύτερο μέρος, ο Παναθηναϊκός αντέδρασε κι έφτασε στην ισοφάριση με ντοπιέτα του Γεωργουλάκη μέσα σε οκτώ λεπτά (65′ και 72′).

Όμως, δεν μπόρεσαν ποτέ να φτάσουν στην ανατροπή του αγώνα και σαν να μην έφτανε αυτό είδαν τον ΟΦΗ να παίρνει τη νίκη χάρη στα τέρματα των Τακάκη με κεφαλιά (88′) και Φαϊτάκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (90+2′).

ΟΦΗ: Μαθιουδάκης, Καρανδινός (65’ Βιδιαδάκης), Σαντοριναίος, Κώττης, Χότζα, Κουτσουπιάς (65’ Μακράκης), Ζαχαριουδάκης, Τζεβαμπινάς (55’ Τακάκης), Φανουράκης (75’ Μπλίντο), Φαϊτάκης, Μάρα (45’ Κλάδος).

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Διαμαντής (84′ Δάμης), Πιτσώτης, Φικάι (84′ Χασανάγκο), Νικολετόπουλος, Νότας (76′ Ρομάνο), Λιατίφης, Ναλιτζής, Ορμενάι (46′ Λάζαρης), Τόμπρας (46′ Γεωργουλάκης).