ΙΣΠΑΝΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ 1-2: Το αμφιλεγόμενο γκολ του Εμπαπέ που έδωσε τo τρόπαιο στους «τρικολόρ»

Η Γαλλία πήρε μεγάλη νίκη επί της Ισπανίας με 2-1 με ανατροπή, με τον Κιλιάν Εμπαπέ να σκοράρει από αντικανονική θέση, με το VAR πάντως να μετρά κανονικά το γκολ και να δίνει στους «τρικολόρ» το τρόπαιο.

Η Γαλλία πραγματοποιώντας μεγαλειώδη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 με ανατροπή επί της Ισπανίας και να κατακτήσει το τρόπαιο, με τους παίκτες του Λουίς Ενρίκε πάντως να έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Συγκεκριμένα στο 80ό λεπτό, ο Κιλιάν Εμπαπέ πήρε την πάσα του Ερνάντεζ στον χώρο, με τον 23χρονο να πλασάρει τον Ουνάι Σιμόν και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

To γκολ ελέχθηκε από το VAR για οφσάιντ, όμως επικυρώθηκε με αποτέλεσμα οι Γάλλοι να πάρουν το τρόπαιο.