ΑΛΒΑΝΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ :Ο διαιτητής του αγώνα τον διέκοψε λόγω επεισοδίων στις εξέδρες (vids)

Τα αίματα άναψαν αμέσως μετά το γκολ του επιθετικού του ΠΑΟΚ Κάρολ Σφιντέρσκι που έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους

Τη διακοπή του αγώνα  από τον διαιτητή Κλεμέν Τουρπέν είχαν σαν αποτέλεσμα τα επεισόδια που δημιουργήθηκαν στις εξέδρες του αγώνα  ανάμεσα στην Αλβανία και την Πολωνία για τον 9ο όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 στην Αρένα Κομπετάρε.

Το ρολόι έδειχνε το 82ο λεπτό όταν ο Γάλλος ρέφερι της αναμέτρησης την διέκοψε λόγω  των επεισοδίων που  ακολούθησαν το γκολ των φιλοξενούμενων το οποίο είχε λίγο πριν πετύχει ο Κάρολ Σφιντέρσκι. Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ αξιοποίησε στο 77’ την ασίστ  Κλιχ για το 0-1  για να ακολουθήσουν τα έκτροπα που είχαν ως αποτέλεσμα την προσωρινή, εν τέλει, διακοπή του ματς πέντε λεπτά μετά.