PREMIER LEAGUE: Τρομερή ανατροπή της Γουλβς! (Videos)

Οι «Λύκοι» γύρισαν το ματς με την Άστον Βίλα από 2-0 σε 2-3 και πήραν το «διπλό»…

Αρκετές συγκινήσεις είχε να προσφέρει, για μία ακόμη φορά, η Premier League!

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής είδαμε πολλά γκολ, ωραία ματς και ανατροπές των σκορ. Πέρα από τα ματς των «μεγάλων», Μάντσεστερ Σίτι, Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, την παράσταση έκλεψε και ο αγώνας της Γουλβς απέναντι στην Άστον Βίλα.

Ματς στο οποίο οι «Λύκοι» κατάφεραν να πάρουν το «διπλό», απέναντι στην Άστον Βίλα, με σκορ 3-2. Στον αγώνα η Άστον Βίλα κατάφερε να προηγηθεί με 2-0. Στο 48′ ο Ινγκς ήταν αυτός ο οποίος έκανε το 1-0, ενώ το 2-0 σημείωσε στο 69′ ο ΜακΓκιν.

Η Γουλβς όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη στο ματς. Μπήκε ως αλλαγή στο 75′ ο Ποντένσε και αμέσως έδωσε άλλη πνοή στη Γουλβς. Στο 80′ ο Πορτογάλος πρώην εξτρέμ του Ολυμπιακού, έβγαλε την ασίστ για το 2-1 του Σάις, ενώ στο 86′ ο Κόαντι ισοφάρισε σε 2-2! Και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νέβες διαμόρφωσε το τελικό 2-3, ολοκληρώνοντας την τρομερή ανατροπή στο σκορ.

Άστον Βίλα: Μαρτίνεζ, Κόνσα, Τουανθέμπε, Μινγκς, Τάργκετ, Μπουέντια (74′ Ράμσεϊ), Λουίζ (69′ Νακαμπά), ΜακΓκιν, Κας, Ινγκς, Γουάτκινς.

Γουλβς: Σα, Σάις, Κόαντι, Κίλμαν, Μάρσαλ (75′ Ποντένσε), Μουτίνιο (74′ Σοάρες), Νέβες, Ντεντόνκερ, Σεμέδο, Τραορέ, Χουάνγκ (88′ Χιμένεζ).

8η Αγωνιστική
Σαουθάμπτον – Λιντς 1-0 (53′ Μπρόγια)

Νόριτς – Μπράιτον 0-0

Μάντσεστερ Σίτι – Μπέρνλι 2-0 (12′ Μπερνάρντο Σίλβα, 70′ Ντε Μπρούινε)

Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-2 (31′ Τίλεμανς, 78′ Σογιουντσού, 83′ Βάρντι, 90′ Ντάκα – 19′ Γκρινγουντ, 82′ Ράσφορντ)

Άστον Βίλα – Γουλβς 2-2 (48′ Ινγκς, 68′ ΜακΓκιν – 80′ Σάις, 85′ Κόαντι, 90+5′ Νέβες)
Γουότφορντ – Λίβερπουλ 0-5 (9′ Μανέ, 37′, 52′ και 90′ Φιρμίνο, 54′ Σαλάχ)
Μπρέντφορντ – Τσέλσι 19:30