ΚΥΠΡΟΣ:3η σερί νίκη και κορυφή για την ΑΕΚ Λάρνακας

Συνεχίζει την εφετινή εξαιρετική πορεία στο κυπριακό πρωτάθλημα η ΑΕΚ Λάρνακας, η οποία σήμερα επικράτησε άνετα 3-0 εντός έδρας της ΠΑΕΕΚ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Συνεχίζει την εφετινή εξαιρετική πορεία στο κυπριακό πρωτάθλημα η ΑΕΚ Λάρνακας, η οποία  σήμερα επικράτησε άνετα 3-0 εντός έδρας της ΠΑΕΕΚ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και έβαλαν τις βάσεις νίκης στο πρώτο μέρος χάρη στα γκολ των Τρισκόφσκι (12) και Γκιούρσκο( 37’). Στο  β’μέρος οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για ένα γκολ αλλά η ομάδα της Λάρνακας ήταν εκείνη που το πέτυχε ξανά , αυτή τη φορά  με τον Άμπραχαμ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και έφθασε στην 3η  σερί νίκη της στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 14  βαθμούς  δύο παραπάνω από τον Απόλλωνα Λεμεσού  που όμως έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.
Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, ο Ολυμπιακός Λευκωσίας χάρη στο  γκολ του Ευτυχίδη στο 90′ πήρε την ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Πάφου, η οποία είχε προηγηθεί στο 53′ με τον Βαλακάρι.