Τέταρτη σερί νίκη για τον Παναθηναϊκό - Κέρδισε με 4-1 και την Κ19 του Ιωνικού

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 4-1 της ομάδας της Νεάπολης και έφτασαν τον Ατρόμητο κορυφή της βαθμολογίας της πρωταθλήματος Κ19.

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε την τέταρτη σερί νίκη του απέναντι στον Ιωνικό επικρατώντας με 4-1 στο «Γ.Καλαφάτης» για την 6η αγωνιστική της Super League Κ19

Η ομάδα του Βαγγέλη Σάμιου ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και βρήκε το πρώτο της γκολ μόλις στο 10ο λεπτό, όταν μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια ο Παυλάκης έβγαλε την σέντρα και ο Τόρα με πλασέ στην κίνηση. Μόλις δύο λεπτά αργότερα, οι «πράσινοι» πέτυχαν και το 2-0 από υπέροχη συνεργασία του Καλοσκάμη με τον Μπιλάλ, με τον πρώτο να βγάζει υπέροχη κάθετη και τον δεύτερο να πλασάρει ιδανικά.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος του αγώνα, ο Μπιλάλ με ωραία ατομική προσπάθεια έκανε το 3-0. Πέντε λεπτά μετά το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Ιωνικός μείωσε 3-1 έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπονέτι.

Το «τριφύλλι» είχε ένα δοκάρι με τον Βολάκη στο 70ο λεπτό, αλλά πέτυχε το τέταρτο και τελευταίο τέρμα του με σουτ του Τόρα μέσα απ’ την περιοχή στο 80′ (4-1).

Έτσι, ο Παναθηναϊκός έπιασε τον Ατρόμητο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς, ο οποίος έχει βέβαια ένα παιχνίδι λιγότερο.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Ζαφείρης (65′ Καμαρός), Παυλάκης, Χαχούλης, Προδρομίτης, Κωστόπουλος, Καλός (65′ Κυριόπουλος), Πορφυρόπουλος (65′ Συμεωνίδης), Μπιλάλ (58′ λ.τρ. Βολάκης), Καλοσκάμης, Τόρρα (84′ Ποπιέλα).

Ιωνικός: Ρόκκου, Αντωνέας, Βέσση, Ψύχας, Λιοφάγος, Πιέτρης, Κότζα, Πεντελαίος, Βλαχίδης, Μπονέτι, Βαφειάδης.