ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Απάντηση με το ίδιο «νόμισμα» από τους Μαδριλένους (vids)

Μέσα σε 13 λεπτά βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο, μέσα σε 14 λεπτά ισοφάρισαν σε 2-2 οι παίκτες του Τσόλο Σιμεόνε, με δις σκόρερ τον Αντουάν Γκριεζμάν…

Με εκπληκτικό Αντουάν Γκριεζμάν, η Ατλέτικο Μαδρίτης, κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος της 2-0.

Πιο συγκεκριμένα, μέσα σε διάστημα 14 λεπτών, οι Μαδριλένοι αντέδρασαν με το ίδιο «νόμισμα» στους «reds», κάνοντας το 2-2. Πρωτα στο 20ο λεπτό, ο Αντουάν Γκριεζμάν βρήκε ελάχιστα την μπάλα, μετά από σουτ του Κόκε, τόσο ώστε να μειώσει το σκορ σε 2-1. Το γκολ πέρασε και από τον VAR, ο οποίος έλεγξε εξονυχιστικά τη φάση, κατοχυρώνοντας εν τέλει το γκολ στον Γάλλο.

Δεκατέσσερα λεπτά αργότερα, ο ίδιος σκόρερ, υποδέχτηκε άρτια μία πάσα του Ζοάο Φέλιξ, στέλντονας τη μπάλα στα δίχτυα του Άλισον.