ΜΑΪΝΤΖ – ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ 4-1: Οι βάσεις της νίκης μπήκαν με τρία γκολ σε 16 λεπτά στο πρώτο μέρος

Εντυπωσιακή Μάιντς, η οποία θριάμβευσε 4-1 επί της Άουγκσμπουργκ στην «MEWA Αρίνα» στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Εντυπωσιακή Μάιντς, η οποία  θριάμβευσε 4-1 επί της  Άουγκσμπουργκ  στην «MEWA Αρίνα» στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί στο πρώτο ημίωρο καθώς πριν καν συμπληρωθεί αυτό προηγήθηκαν 3-0 με τα γκολ τους να σημειώνονται σ’ ένα 16λεπτο με τον Καρίμ Ονισίβο  να ανοίγει το σκορ στο 10ο λεπτό. Ο Στέφαν Μπέλ έκανε το 2-0 στο 15΄, για να έρθει ανέβασει ακόμα περισσότερο τον δείκτη  ο Τζόναθαν Μπούρκαρντ στο 26′. Στο δεύτερο μέρος η  φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε με τον Ζεκίρι (69΄), ωστόσο ο Μπούρκαρντ  με το δεύτερο του τέρμα (71′) διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Η νικήτρια σκαρφάλωσε στην 6η θέση της Bundesliga, επιστρέφοντας παράλληλα στις νίκες, μετά από τέσσερα ανεπιτυχή αποτελέσματα (3 ήττες 1 ισοπαλία). Από την άλλη πλευρά η Άουγκσμπουργκ παραμένει  στην 18η θέση.