ΑΔΕΡΦΟΙ ΙΓΚΟΥΑΪΝ: Σκόραραν στο θρίαμβο της Ίντερ Μαϊάμι με 5-1 επί Σινσινάτι

Γκονζάλο και Φεντερίκο Ιγκουαΐν πέτυχαν γκολ στο MLS, «καθαρίζοντας» για άλλη μία φορά και οδήγησαν την ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ σε μία εμφατική νίκη.

Ο Γκονζάλο Ιγκουαϊν, οδήγησε την Ιντερ Μαϊάμι σε δεύτερη διαδοχική νίκη, καθώς η ομάδα του Ντέϊβιντ Μπέκαμ, συνέτριψε εντός έδρας την ουραγό του MLS, Σινσινάτι με 5-1. Ο Αργεντινός επιθετικός, σκόραρε στο 53ο λεπτό δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους, αφού το πρώτο 45λεπτο έληξε 1-1.

Το σκορ άνοιξε ο αδελφός του Ιγκουαϊν, Φεντερίκο, μόλις στο έκτο λεπτό, αλλά ο Βάσκεθ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 21ο λεπτό. Ομως στο δεύτερο μέρος, η Ιντερ Μαϊάμι ήταν «καταιγιστική» κι έφθασε σε μία άνετη νίκη, χάρη στα γκολ που σημείωσαν οι Βασίλεφ (69`), Μόργκαν (74`) και Καράνθα (85`).