ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Το οργιαστικό πρώτο ημίχρονο των «Ρεντς» στο «Ολντ Τράφορντ»

Η Λίβερπουλ είχε ένα ονειρικό πρώτο μέρος απέναντι στην Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ εναντίον της.

Οι «Ρεντς» πραγματοποίησαν μία εξωπραγματική εμφάνιση στο πρώτο μέρος του αποψινού ντέρμπι κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ» και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με το εκκωφαντικό 4-0 έχοντας τον Μοχάμεντ Σαλάχ σε μεγάλη βραδιά.

Ο Ναμπί Κεϊτά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ μόλις στο 5ο λεπτό μετά από ωραία κάθετη πάσα του Σαλάχ ενώ ο Ντιόγκο Ζότα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του οκτώ λεπτά αργότερα. Ο Αιγύπτιος σούπερ σταρ σκόραρε για το 3-0 της Λίβερπουλ κι έγινε ο πρώτος Αφρικανός σκόρερ στην ιστορία της Premier League. Ο Σαλάχ, όμως δεν έμεινε μόνο εκεί. Στο 45+5′ χτύπησε ξανά και διαμόρφωσε το τελικό, για το πρώτο 45λεπτο, 4-0 υπέρ των «Ρεντς» αναγκάζοντας την Γιουνάιτεντ να πάει για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Premier League στα αποδυτήρια όντας πίσω στο σκορ με τέσσερα γκολ.