ΠΟΛ ΣΚΟΟΥΛΣ: Προέβλεψε το διασυρμό της Γιουνάιτεντ

Ο Πολ Σκόουλς είχε εκφράσει τη δυσαρέσκειά του αλλά και την ανησυχία του για την εικόνα της Γιουνάιτεντ στον αγώνα με την Αταλάντα και μάλιστα είχε προβλέψει πως εάν η ομάδα του Σόλσκιερ παρουσιαστεί έτσι και με τη Λίβερπουλ, θα δεχθεί τέσσερα γκολ από το ημίχρονο, κάτιο που τελικά συνέβη.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διασύρθηκε στην έδρα της από τη Λίβερπουλ με 5-0, με την ομάδα του όλε Γκούναρ Σόλσκιερ να παρουσιάζει κάκιστη εικόνα για ένα ακόμη παιχνίδι. Η κριτική που γίνεται στα μέσα της Αγγλίας προς το Νορβηγό τεχνικό είναι δηκτική, με τους φιλάθλους της ομάδας να είναι απογοητευμένοι.

Ο Πολ Σκόουλς μάλιστα, είχε κατά κάποιο τρόπο προβλέψει το σκορ του ημιχρόνου ανάμεσα στις δύο ομάδες. Συγκεκριμένα, ο πρώην ποδοσφαιριστής των «κόκκινων διαβόλων» λίγες μέρες νωρίτερα και στο παιχνίδι που έδωσε η Γιουνάιτεντ με την Αταλάντα, είχε εκφράσει τις ανησυχίες του σχετικά με την εικόνα της ομάδας, αλλά και για τις επιλογές στη βασική ενδεκάδα.

Μάλιστα, είχε τονίσει πως εάν η Γιουνάιτεντ αγωνιστεί έτσι με τη Λίβερπουλ είναι πολύ πιθανό να δεχθεί τέσσερα γκολ από το ημίχρονο, κάτι που τελικά συνέβη.

Δείτε τις δηλώσεις του Σκόουλς:

«Στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Αταλάντα, η Γιουνάιτεντ είχε δύο παίκτες μεσοεπιθετικούς που έπαιζαν μόνοι τους και αν το κάνει αυτό κόντρα στη Λίβερπουλ, θα μείνει δεχθεί τέσσερα γκολ στο ημίχρονο».