SUPER LIG: Πήρε το ντέρμπι με Λάριν η Μπεσίκτας

Ο Βορειοαμερικανός μεσοεπιθετικός με τα δύο του γκολ έκλεψε την παράσταση στο αποψινό μεγάλο ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης .

Χάρη στα δύο γκολ του Κάιλ Λάριν η Μπεσίκτας επικρ’ατξησε 2-1 της Γαλατασαράι στο «Vodafone Park στο ντέρμπι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 10η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 36’ με τον Ρουμάνο Σικαλντάου αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Καναδός μεσοεπιθετικός έφερε το ματς στα ίσια. Ο ίδιος παίκτης ήταν εκείνος που έκανε το 2-1 για την Μπεσίκτας στα μέσα του β’ μέρους (64’) ενώ  στο 84’ η Γαλατά έχασε πέναλτι με τον Μοχάμεντ που είχε μπει στο παιχνίδι έξι λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή.

Η νικήτρια έφθασε τους 20 βαθμούς και έπιασε στην 2η θέση την  Χαταϊσπόρ και μείωσε στους τέσσερις την απόσταση από την πρωτοπόρο Τραμπζονσπόρ ενώ η  ομάδα του Φατίχ Τερίμ έμεινε στους 17 και βρίσκεται πια στην 8η.