ΑΕΚ: Ηττήθηκε με 2-0 από τον Διαγόρα η Β' ομάδα

Η ΑΕΚ Β’ ηττήθηκε με 2-0 από τον Διαγόρα στην Ρόδο σε φιλική αναμέτρηση μετά την αναβολή της πρεμιέρας στην Super League 2.

Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 2-0 από τον Διαγόρα Ρόδου σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Ρόδου, μετά την απόφαση της Super League 2 να αναβάλλει την πρεμιέρα της σεζόν 2021-22, στο πλαίσιο της οποίας ήταν προγραμματισμένος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων.

Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Μπαστιάνου. Η μπάλα κόντραρε σε παίκτη του τείχους και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας της ΑΕΚ Β. Λίγο αργότερα ο Γιανίς Αμούρ ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις και αντικαταστάθηκε από τον Τζούντα Γκαρσία.

Το 2-0 έγινε στο 61ο λεπτό από τον Μιχάλη Κουϊρουκίδη με πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από αρχική απόκρουση του Άγγελου Αγγελόπουλου σε σουτ του ίδιου.

Η ΑΕΚ Β έχασε την πιο μεγάλη ευκαιρία της στο 77′, όταν μετά από συνδυασμό του Γιώργου Γιαννούτσου με τον Μιχάλη Κοσίδη, ο Γιάννης Γερολέμου βγήκε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα Μπίντση, ο οποίος απέκρουσε το πλασέ του Κύπριου μεσοεπιθετικού.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ: Σκαφίδας, Τοπάλ, Τάτσης, Γιώργου, Ρουγκάλας, Μουμίν, Πίσπας, Λαμπίρης, Κουιρουκίδης, Ζούνης, Μπαστιάνος. Αγωνίστηκαν και οι Μπίντσης, Καρατάσιος, Σινγκ, Παπαδόπουλος, Μπλάνκο, Νογκέιρα, Τσιαντούλας, Σάιμπερτ, Παραστατίδης, Μπούμπας, Σέφκιετ.

ΑΕΚ: Αγγελόπουλος, Λάτσι, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Σταμούλης (46′ Ραντόνια) Μπάμπης (46′ Σαμπανατζοβιτς) Μουστακόπουλος (69′ Ρουκουνάκης) Αμούρ (25′ Τζ. Γκαρσία) Γερολέμου (81′ Γκολφίνος) Γιούσης, Ιατρούδης (46′ Κοσίδης)

Διαιτητής: Κυριακίδης (ΕΠΣ Δωδεκανήσου)