ΤΟΡΙΝΟ - ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 2-0: «Μίλησε» η έδρα

Πρατ (17′) και Σίνγκο (52′) τα γκολ για τους γηπεδούχους…

Πήρε το τρίποντο η Τορίνο στο γήπεδό της απέναντι στη Σαμπντόρια με 3-0. Μία νίκη η οποία κράτησε την Τορίνο μακριά από τους μπελάδες, εν αντιθέσει με τους «μπλε» οι οποίοι είναι κοντά στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο 17′ ο Πρατ ήταν αυτός ο οποίος έκανε το 1-0 στον αγώνα, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε στο 52′ ο Σίνγκο. Λίγα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 67′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Σίλβα και κάπου εκεί χάθηκαν οι όποιες ελπίδες μπορεί να είχε η Σαμπντόρια.

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν και τρίτο γκολ με τον Βέρντι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ό,τι δεν έγινε στο 90+1′, έκανε στο 90+3′ ο Μπελότι, ο οποίος και «έγραψε» το τελικό 3-0 της αναμέτρησης.

Τορίνο: Μιλίνκοβιτς, Μπουοντζιόρνο, Μπρέμερ, Τζίτζι, Άινα (87′ Ροντρίγκεζ), Ποντέγκα, Λούκιτς, Σίνγκο (53′ Βοϊβόντα), Λινέτι (87′ Βέρντι), Πρατ (77′ Ρινκόν), Σανάμπρια (53′ Μπελότι).

Σαμπντόρια: Αουντέρο, Ντραγκουσίν (81′ Κόλεϊ), Γιοσίντα, Σαμπό, Εκντάλ (54′ Γκαμπιαντίνι), Αουγκέλο, Σίλβα, Θόρσμπι, Μπερεζίνσκι (69′ Άσκιλντσεν), Καντρέβα, Κουαλιαρέλα (54′ Καπούτο).