ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Κ19 - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19 2-3: «Διπλό» με δεύτερο ημίχρονο... φωτιά!

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τη νίκη και έφτασαν στην 6η θέση…

Ανέβασαν τη βαθμολογική τους θέση οι Νέοι του Ολυμπιακού με τη νίκη που πήραν εκτός έδρας απέναντι στον Παναιτωλικό, με 3-2. Οι «ερυθρόλευκοι» με το νέο τρίποντο που κατέκτησαν, ανέβηκαν στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League Κ19.

Παρά το γεγονός πως σημειώθηκαν πέντε γκολ στον αγώνα, στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν στο 0-0.

Μόλις στο 47′ ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-1, με γκολ του Κουτσογούλα, ενώ στο 62′ σημειώθηκε το 0-2 από τον Κίτσο μετά από ασίστ του Καράκουτη.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 65′ ο Τρομπούκης έκανε το 1-2, όμως ο Ολυμπιακός πήρε και πάλι προβάδισμα δύο γκολ με σκόρερ τον Σταμούλη στο 84′. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστέρησεων ο Κουνάβας.

Παναιτωλικός (Γιώργος Ταράσης): Ραγιάς, Βασίλας (76′ Τσουμάνης), Κουνάβας, Λαζαρίδης, Αναστασόπουλος, Σοροβός, Δήμος (81′ Καστανιώτης), Ντάβανος (46′ Νικολάου), Παπανικόπουλος, Ταράσης (81′ Παπαδόπουλος), Τρομπούκης (76′ Αυγέρης).

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Φρέρης, Κεραμίδας, Χριστοφιλόπουλος, Κουτσίδης, Ντόη, Κίτσος (88′ Παπαδάκος), Κασέμι (71′ Χρήστου), Παπακανέλλος (62′ Σπυριδάκης), Κουτσογούλας (88′ Πατήρας), Καράκουτης (71′ Σταμούλης).