ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ - ΘΕΛΤΑ 0-0: Έμειναν στην… προσπάθεια

Σε έναν αγώνα με αρκετές τελικές προσπάθειες Ράγιο Βαγιεκάνο και Θέλτα, έμειναν στην λευκή ισοπαλία, με τους γηπεδούχους ύστερα από 5 σερί εντός έδρας νίκη να μην καταφέρνουν να συνεχίσουν το σερί.

Ράγιο Βαγιεκάνο και Θέλτα βρέθηκαν αντιμέτωπες για την 12η αγωνιστική της La Liga, με τις δύο ομάδες να ξεκινάνε από εντελώς διαφορετική… αφετηρία, καθώς οι γηπεδούχοι ερχόντουσαν από νίκη απέναντι στην Μπαρτσελόνα, ενώ οι φιλοξενούμενοι από ήττα στην έδρα της με 0-2 από την Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από τις στιγμές του, με την Ράγιο να έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα, τόσο σε κατοχή όσο και σε τελικές προσπάθειες, χωρίς όμως να καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Η Θέλτα από την άλλη είχε και εκείνη της στιγμές της, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι παραπάνω από τους γηπεδούχους και το πρώτο ημίχρονο «έκλεισε» ισόπαλο.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες βρέθηκαν ακόμα πιο «κοντά» η μια από την άλλη, με τη Θέλτα όμως να έχει περισσότερες φάσεις για γκολ, χωρίς όμως να καταφέρνει κάτι διαφορετικό από το πρώτο μέρος, ενώ στα ίδια συνέχισε και η Ράγιο με το τελικό αποτέλεσμα και τη «λευκή ισοπαλία» να μην αφήνει καμία ομάδα χαρούμενη.

Με την Θέλτα όμως να καταφέρνει να βάλει στοπ στο νικηφόρο εντός έδρας σερί της Ράγιο, η οποίο μετρούσε 5 στα 5 στο φετινό πρωτάθλημα.