ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Κ17 - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ17 1-2: Ανατροπή και νίκη για το «τριφύλλι»

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-1 των Αρκάδων στην Τρίπολη και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «πράσινοι» πήραν την δεύτερη σερί τους νίκη, αφού η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη κέρδισε με 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης εκτός έδρας και πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με την ΑΕΚ να έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Οι Τριπολιτσιώτες μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Καλλαντζή στο 24ο λεπτό, όμως το «τριφύλλι» αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε με το γκολ του υιού Ρομάνο μόλις τρία λεπτά αργότερα.

Ο Παναθηναϊκός έφτασε και στην ολική ανατροπή του αγώνα χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 83ο λεπτό ο πρώτος του σκόρερ στο πρωτάθλημα, Γιώργος Ναλιτζής, ο οποίος χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 2-1.

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης (80′ Κάτρης), Διαμαντής, Δάμης (46′ Φικάι), Πιτσώτης, Νικολετόπουλος, Σταγάκης (57′ Χασανάγκο), Λάζαρης, Ναλιτζής, Ορμενάι, Ρομάνο (68′ Τόμπρας).