ΛΕΣΤΕΡ - ΛΙΝΤΣ 1-1: Συνεχίζεται η κάτω... βόλτα για τις «Αλεπούδες»

Ματσάρα στο «Έλαντ Ρόουντ», όπου Λιντς και Λέστερ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με τις «Αλεπούδες» να μένουν στη 12η θέση…

Σ’ ένα ματς με τα όλα του μετετράπη η αναμέτρηση ανάμεσα σε Λέστερ και Λιντς, για την 11η αγωνιστική της Premier League.

Στο 26′ ο Ραφίνια με εκτέλεση φάουλ που πέρασε απ όλους πέτυχε το 1-0, με την αντίδραση της Λέστερ να είναι άμεση.

Ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα ο Μπαρνς με υπέροχο δεξί σουτ πέτυχε το 1-1!

Η Λιντς προσπάθησε να απαντήσει με το ίδιο νόμισμα, αλλά η προσπάθεια του Ρικάρντο Περέιρα σταμάτησε στο δοκάρι. Η Λέστερ στο 67ο λεπτό βρήκε δίχτυα με τον Λούκμαν, όμως το VAR… έδειξε οφσάιντ!

To παιχνίδι, στα τελευταία λεπτά, δεν είχε ιδιαίτερες αλλαγές με τις δύο ομάδες να παραμένουν στο τελικό 1-1.