ΠΑΠΕ ΣΙΣΕ: Αυτογκόλ με τη Σενεγάλη

Ο αμυντικός του Ολυμπιακού στάθηκε άτυχος στο σημερινό ματς της εθνικής ομάδας της χώρας του με αντίπαλο το Τόγκο ανοίγοντας με αυτογκόλ το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

Μιά άτυχη στιγμή είχε ο Παπέ Αμπού Σισέ στο εκτός έδρας παιχνίδι της Σενεγάλης με το Τόγκο για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022, καθώς λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Ο σέντερ μπακ του Ολυμπιακού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε αυτογκόλ και έκανε το 1-0 για το Τόγκο, σε ένα παιχνίδι, πάντως, που είναι αδιάφορο βαθμολογικά, καθώς η Σενεγάλη έχει προκριθεί ως πρώτη στα τελικά της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διοργάνγωσης που  θα φιλοξενηθούν σε ένα χρόνο στα γήπεδα του Κατάρ.

Ο αμυντικός των  πρωταθλητών Ελλάδας στην προσπάθεια του να απομακρύνει με κεφαλιά  έπειτα από σέντρα έβαλε λάθος το σώμα του και έστειλε την μπάλα στα διχτυα του Μεντί, με το Τόγκο να ανοίγει το σκορ.