SUPER LEAGUE 2 ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Η Βέροια με γκολ στο 90+5' σόκαρε τη Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου αν και κρατούσε το πρώτο τρίποντο στα χέρια της λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, τελικά υπέστη σοκ, αφού η Βέροια κατάφερε να σκοράρει και να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στο 90+5′.

Η Νίκη Βόλου δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς ούτε στη δεύτερη αγωνιστική της Super League 2 αφού αν και κρατούσε τη νίκη μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα, τελικά ισοφαρίστηκε στο 90+5′ με γκολ του Γιάννη Πασσά στο 90+5′. Η Βέροια ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Πέτρο Γιακουμάκη στο 30ό λεπτό της αναμέτρησης.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήταν άμεση, με τον Γιώργο Τζοβάρα στο 37′ να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα και να ισοφαρίζει για την ομάδα του Βόλου. Τελικά η Νίκη Βόλου στα τελευταία λεπτά βρήκε το γκολ της ανατροπής, με τον Σταύρο Τσουκαλά στο 81′ να σκοράρει, όμως τελικά η Βέροια βρήκε το γκολ στο 90+5′ με τον Πασσά και πήρε την ισοπαλία με 2-2.

Στο άλλο ματς του Βορείου Ομίλου ο ΠΑΟΚ Β’ έμεινε ισόπαλος με τον Πανσερραϊκό με 1-1.