SUPER LEAGUE 2 ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Η ΑΕΛ πήρε το ντέρμπι της Λάρισας

Η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει το ντέρμπι της Λάρισας επί του Απόλλωνα με 2-0, ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου έμεινε στο 1-1 με τον Ηρακλή. Όλα τα αποτελέσματα της αγωνιστικής και η βαθμολογία.

Η ΑΕΛ πανηγύρισε τη νίκη στο ντέρμπι της Λάρισας απέναντι στον Απόλλων, με την ομάδα του Ηλία Φυντάνη να ανοίγει το σκορ με τον Ογκμπόε στο 16′. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα η ΑΕΛ κατάφερε να βρει και δεύτερο τέρμα στο 87′ και να πάρει το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα της Super League 2 στον πρώτο της αγώνα για φέτος.

Ο Αλμωπός Αριδαίας πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Απόλλων Πόντου, αφού οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 40′ με τον Χρήστο Ρόβα στο 40′. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 53′ μετά την κόκκινη του Δαλιανόπουλου, κάτι που επέτρεψε στον Αλμωπό να πάρει τα ηνία του αγώνα. Δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 55′ ο Καράμπελας έκανε το 2-0 και διαμόρφωσε το σκορ του αγώνα.

Ο Θεσπρωτός πήρε τους πρώτους του βαθμούς, αφού κατάφερε με το πέναλτι του Απόστολου Σαραντίδη στο 18′ να πάρει τη νίκη με 1-0 και παράλληλα να αφήσει τον Πιερικό στον έναν βαθμό.

Στο 1-1 έμεινε ο Ολυμπιακός Βόλου με τον Ηρακλή και έτσι αμφότερες οι δύο ομάδες έμειναν στους δύο βαθμούς. Ο Μαρκοπουλιώτης άνοιξε το σκορ για τους Βολιώτες μόλις στο δεύτερο λεπτό, με τον Παπαστεριανό να ισοφαρίζει στο 53′.