ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ - ΑΓΓΛΙΑ: Καρέ του Χάρι Κέιν σε 15 λεπτά! (vids)

Ο επιθετικός της Τότεναμ… πετούσε φωτιές από το πρώτο κιόλας ημίχρονο του ματς, αφού σε 15 λεπτά κατάφερε να πετύχει τέσσερα γκολ!

Η Αγγλία έχει ήδη κλείσει εισητήριο για το Κατάρ, αφού με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου προηγείται ήδη 6-0 επί του Σαν Μαρίνο. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης είναι ο Χάρι Κέιν ο οποίος μέσα σε μόλις δεκαπέντε λεπτά πέτυχε τέσσερα γκολ!

Με τα τέρματα αυτά, φτάνει τα 16 γκολ για φέτος και συνολικά 48 με το εθνόσημο. Ως εκ τούτου, γίνεται ο 3ος σκόρερ στην ιστορία της Αγγλίας, με τον Γουέιν Ρούνει να είναι στην κορυφή με 53 τέρματα.

Παράλληλα, ο Χάρι Κέιν είναι ο τέτατρτος πάικτης στην ιστορία των «Τριών Λιονταριών» που πετυχαίνει δέυτερο διαδοχικό χατ-τρικ με την φανέλα της Αγγλίας, μετά τους Γουντγκροκ 1909, Ντιν 1927 και Τέιλορ 1957. Οι τελευταίοι παίκτες της Αγγλίας που είχαν πετύχει τέσσερα γκολ σε ένα ματς είναι οι Ίαν Ράιτ και Ντέιβιντ Πλατ, ενώ τα «Τρία Λιοντάρια» σημείωσαν έξι τέρματα σε ένα ματς μετά από 75 ολόκληρα χρόνια.

Γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε και ο Μαγκουάιρ, μετρώντας συνολικά 7 γκολ φέτος, εκ των οποίων τα έξι είναι με κεφαλιά!