ΣΑΣΟΥΟΛΟ – ΚΑΛΙΑΡΙ 2-2 : Πέναλτι ο Λυκογιάννης αλλά η ομάδα του πήρε ισοπαλία (vid)

Οι γηπεδούχοι προηγηθηκαν δύο φορές αλλά οι Νησιώτες πήραν το βαθμό της ισοπαλίας

Χωρίς νικητή αλλά με πολλά γκολ και συγκινήσεις τέλειωσε το ματς της Σασουόλο με την Κάλιαρι  στο «Στάντιο Μαπέϊ» για την 13η αγωνιστική της Serie A με τον Χαράλαμπο Λυκογιάννη να αγωνίζεται βασικός για τους Νησιώτες ενώ μπήκε  ως αλλαγή  στο 85’ ο Γιώργος Κυριακόπουλος για τους γηπεδούχους.

Οι τελευταίοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με τον Σκαμάκα  όμως η ομάδα της Σαρδηνίας  «απάντησε» τρία λεπτά αργότερα με τον Μπαλντέ. Η Σασουόλο πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 51’ με σκόρερ τον Μπεράρντι  να αξιοποιεί το πέναλτι το οποίο καταλογίστηκε σε μαρκάρισμα του Λυκογιάννη στον Φρατέσι . Τελικά η Κάλιαρι έφθασε στην ισοφάριση  πόλις τέσσερα λεπτά μετά  όταν ο τελευταίος ανέτρεψε με τη σειρά του  τον Ζοάο Πέδρο που το αξιοποίησε αμέσως για το τελικό 2-2.

Η Σασουόλο  έχει πλέον 15 βαθμούς και βρίσκεται στη 12η θέση της Serie A’ ώ η Κάλιαρι παραμένει στην τελευταία, έχοντας μόλις 7.