ΜΙΧΑΛΟΒΤΣΕ - ΣΛΟΒΑΝ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑΣ 1-2: Αγχωτική νίκη πριν τον ΠΑΟΚ

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας επικράτησε της Μιχάλοβτσε με 2-1 και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος Σλοβακίας, έχοντας μάλιστα και διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της.

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας κατάφερε να πάρει το «διπλό» στην έδρα της Μιχάλοβτσε και βρίσκεται πλέον στο +5 από την Τρνάβα.

Ο Χέντι άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, με τον Τρούσα να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους στο 26ο λεπτό, με το ημίχρονο να κλείνει στο 1-1.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα η Σλόβαν μπόρεσε να βρει ένα ακόμα γκολ και με τον Ζμράλ πήρε το προβάδισμα στο 67′.

Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι και η Σλόβαν κατέκτησε ένα ακόμα τρίποντο. Πλέον η ομάδα από την Σλοβακία ετοιμάζεται για τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του UEFA Conference League.