ΠΑΟΚ Β - ΒΕΡΟΙΑ 1-2: Στην κορυφή η Βέροια, παραμένει χαμηλά ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ Β προηγήθηκε μόλις στο 2′ αλλά η Βέροια με δυο γκολ σε τρία λεπτά έκανε την ανατροπή σε ματς που είχε τρεις αποβολές

Η Βέροια επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟΚ Β στο γήπεδο του Μακεδονικού, τον υποχρέωσε στην πρώτη του εντός έδρας ήττα και τον άφησε στα χαμηλά της βαθμολογίας την ώρα που εκείνη βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 10 βαθμούς μετά από τέσσερις αναμετρήσεις. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον Δικέφαλος του βορρά καθώς μόλις στο 2′ άνοιξε το σακορ με τον Πανίδη.

Η συνέχεια ήταν εντελώς διαφορετική καθώς η Βέροια ξεπέρασε το σοκ του γρήγορου τέρματος, άρχισε να ελέγχει το παιχνίδι και έφτασε στην αναμτροπή πετυχαίνοντας δυο γκολ μέσα σε τρια λεπτά, με τον Γιακουμάκη να ισοφαρίζει στο 23′ και τον Πασά με πέναλτι να γράφει στο 26′ το 1-2.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ΠΑΟΚ να μένει με 10 παίκτες καθώς ο Σαλαμούρας είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα, γεγονός που δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο τις προσπάθειες της ομάδας του Πάμπλο Γκαρσία, με τον Ουρουγουανό τεχνικό να έχει ξεκινήσει το δεύτερο μέρος με τρεις αλλαγές σε μια προσπάθεια αλλαγής της αγωνιστικής εικόνας των «ασπρόμαυρων».

Το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε ο ΠΑΟΚ αποκαταστάθηκε στο 78′ με την αποβολή του Πεταυράκη, όμως οκτώ λεπτά αργίοτερα ήρθε η αποβολή του Τάχατου, με τον ΠΑΟΚ να ολοκληρώνει την αναμέτρηση με εννιά ποδοσφαιριστές.

ΠΑΟΚ Β’: Μπουργάνης, Τάχατος, Τσαούσης, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Μελετίδης (Ουεντραόγκο 46΄), Σαλαμούρας, Τζίμας (Γαϊτανίδης 46′), Σπυρίδης (Γρόσδης 70′), Φασίδης (Χατζηστραβός 46′), Πανιδης (Γκορντεζιάνι 70′).

Bέροια: Βελλίδης, Πεταυράκης, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου, Μούργος (Ράμος 77′), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (Φοφανά 77′), Πασάς, Πόζογλου.