ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ 2-2: Οι «ερυθρόλευκοι» έσωσαν την ισοπαλία στο 90+6’

Την πρώτη του απώλεια βαθμών, στην Super League 2, γνώρισε ο Ολυμπιακός Β’, με τους Πειραιώτες, να έρχονται ισόπαλοι 2-2, με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα, απέναντι στον Απόλλων Λάρισας.

Την πρώτη του εκτός έδρας αναμέτρηση, είχε ο Ολυμπιακός Β’, με τους Πειραιώτες να αναμετρώνται με τον Απόλλων Λάρισας στο «AEL Arena».

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση και κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Νεμάνια Νίκολιτς στο 29ο λεπτό. Στη συνέχεια, και παρά τις ευκαιρίες εκατέρωθεν το αποτέλεσμα δεν άλλαξε, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με 1-0 υπέρ των Πειραιωτών.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν κι αυτό διότι οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και έψαξαν το γκολ, βγάζοντας αρκετές φάσεις και κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Ζιάκα στο 75’. Σαν να μην έφτανε αυτό 13 λεπτά αργότερα, ο Γιαννίτσης έκανε την ολική ανατροπή για τον Απόλλων Λάρισας, κάνοντας το 2-1.

Το παιχνίδι φάνηκε να πηγαίνει προς την μεριά των γηπεδούχων, ο Μαρίνος όμως είχε άλλη άποψη και με buzzer beater στο 90+6’ κατάφερε να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας για τους «ερυθρόλευκους».

Την επόμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός, επιστρέφει στις εντός έδρας υποχρεώσεις, όπου και θα αντιμετωπίσει τον Πανσερραϊκό, ο οποίος μετράει 3 ισοπαλίες και μια ήττα.

Ολυμπιακός: Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Κινκουέ, Νίκολιτς, Ξενιτίδης (90’ Λιάτσος), Ντόι, Κωστή, Μαρίνος, Κίτσος, Α. Μπα (78’ Βοΐλης)