ΛΑΝΣ - ΑΝΖΕΡ 2-2: Ο Τομάς χάλασε την ανατροπή των γηπεδούχων

Το προβάδισμα άλλαξε χέρια δύο φορές, αλλά τελικά οι δύο γαλλικές ομάδες έμειναν στο 2-2.

Η Λανς και η Ανζέ διασταύρωσαν τα ξίφη τους για την 15η αγωνιστική της Ligue 1 και αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.

Ο Μπουφάλ άνοιξε το σκορ για την Ανζέ στο 40ο λεπτό. Η Λανς αντέδρασε. Πρώτα ισοφάρισε με τον Κακουτά στο 48′ και επτά λεπτά αργότερα πήρε το προβάδισμα με τον Σοτοκά. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και πάλι στο 70′ με τον Τόμας και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Έτσι, η Λανς επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα μετά τον διασυρμό που γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική από την Μπρεστ ενώ η Ανζέ παρέμεινε αήττητη για τρίτο σερί αγώνα.

Λανς (πρ. Φρανκ Χαϊσέ): Λέκα, Γκραντίτ, Ντάνσο (89′ Γου), Μεντίνα (46′ Χαϊνταρά), Κλάους, Φρανκόφσκι, Ντουκουρέ, Φοφανά, Σοτοκά (77′ Ζεάν), Γκαναγκό (78′ Καχουζάκ), Γκαναγκό, Κακουτά (78′ Κόστα)

Ανζέ (πρ. Ζεράλντ Μπατίκλ): Πέτκοβιτς, Μανσέ, Τραορέ, Τομάς, Καμπό, Ντουμπιά (77′ Εμποσέ), Φουλγκινί (85′ Σαπέλ), Μανγκανί, Ουναχί, Μπουφάλ, Τσο (77′ Νινγκά)