SUPER LEAGUE 2 - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Τέσσερα στα τέσσερα για την Καλλιθέα - Επέστρεψε στις νίκες ο Λεβαδειακός

Η Καλλιθέα συνέχισε την ξέφρενη πορεία της στο ξεκινήμα του πρωταθλήματος κερδίζοντας και τον Ηρόδοτο στην Κρήτη ενώ η ΠΑΕ Χανιά έφτασε τις πέντε ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια. Στις νίκες επέστρεψε ο Λεβαδειακός που κέρδιε 3-1 τον ΟΦΙ, αλλά και η Ρόδος που κέρδισε άνετα με 4-0 την Ζάκυνθο.

Με την Καλλιθέα να είναι η μόνη ομάδα που συνεχίζει να διατηρεί το απόλυτο στο Νότιο Όμιλο της Super League 2 συνεχίστηκε η πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η πρωτοπόρος επικράτησε με 2-0 του Ηροδότου στην Κρήτη χάρη στα τέρματα των Μουνιέ (53′) και Ρόσι (85′) κι έκαναν το 4/4 (έχουν αγώνα λιγότερο).

Ο Λεβαδειακός επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας με 3-1 τον ΟΦ Ιεράπετρας στην Λιβαδειά. Ο Νίλι άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό, ο Ντούμτσιος έκανε δύο τα τέρματά του στο 54′ και ο Πολέτο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 82ο λεπτό. Ο ΟΦΙ κατόρθωσε απλώς να μειώσει με τον Χιμένες στο 90+3′.

Η Ρόδος υποδέχθηκε την Ζάκυνθο και διέλυσε την ομάδα του Ιονίου με 4-0. Ο Σταματελόπουλος έβαλε μπροστά τους Ροδίτες στο 4ο λεπτό και ο Μαρκόφσκι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας στο 23′. Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος πέτυχε και το τρίτο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 72′ ενώ ο Αδαμάκης έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα στο 83ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Την πέμπτη τους ισοπαλία σε πέντε παιχνίδια πήραν τα Χανιά. Αυτή τη φορά έμεινα στο 1-1 με την Επισκοπή στο ντέρμπι της Κρήτης. Πήραν το προβάδισμα με τον Βασιλόγιαννη στο 69ο λεπτό ενώ ο Νοικοκυράκης ισοφάρισε μόλις ένα λεπτό αργότερα διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 και χαρίζοντας στην ομάδα του τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Δεν διεξήχθη ο αγώνας μεταξύ ΑΕΚ Β’ και Αστέρας Βλαχιώτη λόγω κρουσμάτων Covid-19 των φιλοξενούμενων.

Σε εξέλιξη βρίσκεται το παιχνίδι Κηφισιά – Διαγόρας με το οποίο ολοκληρώνεται η αγωνιστική με το σκορ αυτή τη στιγμή να είναι στο 0-0.