ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ 2-1: Η συνήθεια που της έγινε λατρεία και νίκη με γκολ στο 90+5'

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης πέτυχε ένα ακόμη buzzer beater στο 90+5′ και πήρε τη νίκη επί της Ουνιόν Βερολίνου με 2-1.

Την τρίτη της συνεχόμενη νίκη πανηγύρισε στη φετινή Bundesliga η Άιντραχτ Φρανκφούρτης με τον αγαπημένο της τρόπο για μια ακόμη φορά, με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η ομάδα του Όλιβερ Γκλάσνερ ήταν αυτή που προηγήθηκε με τον Σο στο 22′ με ωραία καρφωτή κεφαλιά, νικώντας τον Λουτ για το 1-0. Η Ουνιόν πίεσε με σκοπό να ισοφαρίσει, έχασε ευκαιρίες και τελικά αφού η Άιντραχτ δεν το τελείωσε στις στιγμές που μπορούσε, το πλήρωσε.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 60′ λεπτό, με τον Μαξ Κρούζε να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 1-1 στο 62′.

Η Ουνιόν πάντως λογάριαζε χωρίς τον ξενοδόχο καθώς εκεί που όλα έδειχναν πως το ματς θα λήξει ισόπαλο, οι «Αετοί» βρ’ηκαν για ακόμη μια φορά το γκολ της λύτρωσης στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

O Eντινγκά πέτυχε το γκολ της νίκης στο 90+5′ μετά από ασίστ του Φίλιπ Κόστιτς, με την Άιντραχτ να παίρνει τους τρεις βαθμούς και να καλύπτει το χαμένο έδαφος.