ΚΗΦΙΣΙΑ -ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 0-0: Μονομα-Χ-ία δίχως νικητή (vid)

Iσόπαλο 0-0 έληξε το ματς ανάμεσα στην Κηφισιά και τον Διαγόρα Ρόδου, για την 5η αγωνιστική της Super League 2, με τις δύο ομάδες να «φεύγουν» με έναν βαθμό

H Kηφισιά υποδέχτηκε τον Διαγόρα Ρόδου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Betsson Super League 2, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται δίχως κάποιο γκολ.

Οι γηπεδούχοι είχαν ξεκινήσει πιο δυναμικά, παίρνοντας μέτρα μέσα στο γήπεδο. Στο 36΄ήρθε πολύ καλή ευκαιρία για την Κηφισιά ώστε να προηγηθεί στο σκορ, ωστόσο η κεφαλιά του Οικονομίδη κατέληξε άουτ.

Ο Διαγόρας βγήκε στην αντεπίθεση και είχε δύο τρομερές ευκαιρίες να σκοράρει στο 44΄, με εκτέλεση φάουλ του Πίσπα και στο 45΄με το σουτ του Σινγκ να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι του Κολοβούρη. Έτσι, οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ροδίτες ήταν αυτοί που ξεκίνησαν πιο δυναμικά, όμως η Κηφισιά στο 53′ έφτασε κοντά στο να κάνει το 1-0, με τον Καλλέργη να αστοχεί. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 60΄, με τον Ζούνη ο οποίος βρέθηκε σε καλή θέση, χωρίς όμως να βρει τα δίχτυα.

Τα επόμενα λεπτά δεν άλλαξαν κάτι στο παιχνίδι, με τον Διαγόρα να αγγίζει το γκολ στο 90+2΄και τον Κολοβούρη να λέει «όχι» σε δυναατό σουτ του Τσιαντούλα.

Κηφισιά (Κούστας): Κολοβούρης, Πριόνας, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Οικονομίδης, Παυλάκης (79′ Πρίτσας), Καλλέργης (85′ Γιαννιτσάνης), Παπασάββας (46′ Σόουζα), Ντοριβάλ, Τετέι (72′ Κρητικός).

Διαγόρας (Σ. Θεοδοσιάδης): Μπινίτσης, Σίνγκ, Ρουγκάλας, Γιώργου, Πίσπας (76′ Λαμπίρης), Κουϊρουκίδης, Μπαστιανός (76′ Μπλάνκο), Μουμίν, Τοπάλ, Ζούνης (83′ Τσιαντούλας), Καρατάσιος.

Διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας)
Κίτρινες: Σωτηράκος, Γιαννιτσάνης